Chelsea kualifikohet në gjysmëfinale të Carabao Cup (VIDEO)
Chelsea ka fituar me rezulttin 1-0 ndaj Bournemouth në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për Carabao Cup.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por që u dominua me posedim nga Chelsea kurse Bournemouth pati disa mundësi të mira për shënim.

Në pjesën e dytë prapë ishte Chelsea që dominoi lojën, kurse goli erdhi në minutën e 84' nga Eden Hazard.

Kështu Chelsea i bashkohet skuadrave si Burton Albion, Manchester City dhe Tottenham në gjysmëfinaleCarabao Cup.
Shtuar më 19/12/2018, ora 22:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori