Chelsea “mbron” titullin
Ekipi i Chelsea ka mundur të barazojë përballë Arsenalit me rezultatin e bardhë pa gola.

Skuadra e Jose Mourinhos nxori një barazim pa gola ndaj topçinjve, duke iu afruar edhe më shumë titullit kampion.

Ishte Chelsea që e nisi më mirë takimin, por se ekipi i Arsenal më tej e dominoi lojën, por pa arritur të shënojë.

Chelsea tashmë ka 77 pikë, në vendin e parë në renditje, me 10 pikë më shumë se Manchester City e Arsenali, të cilat janë respektivisht në vendin e 2-të dhe të 3-të.

Premier League ka edhe 3 javë për të zhvilluar, përpara se të mbyllet kampionati për këtë vit. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2015, ora 18:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori