Chelsea mendon për Jovetiçin e Fiorentinës
Sulmuesi Malazez i Fiorentinas, Jovetiç ka qenë i lidhur me Chelsean edhe përpara merkatos së janarit, por ai këmbëngul se është i kënaqur me skuadrën e Firences.

Jovetiç gjithashtu këmbëngul në respektimin e lojtarëve si Riccardo Montolivo, edhe pse ai ka ndërmend të largohet nga klubi dhe nuk pranon të firmosë zgjatjen e kontratës.

Ai tha se nuk e ka menduar asnjëherë veten jashtë italisë dhe lard Fiorentinas. "Kam menduar gjithmonë për Fiorentinën, dhe rinovimin e kontratës time".

"Ne do të përpiqemi për të ndihmuar Montolivon, sepse ai është një lojtar i madh. Ne do të mbrojë atë për aq kohë sa ai është këtu, sepse ai ka qenë gjithmonë më i miri". /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2011, ora 09:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori