Chelsea mposht Arsenalin (VIDEO)
Superndeshja e javës së 7 të kampionatit anglez, ajo mes Chelseas dhe Arsenalit ka përfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 2-0. Autorë të golave të bluve të Ancelotit kanë qënë Didier Drogba në minutën e 39 dhe Alex në të 85-ën.

Kështu Chelsea lë pas atë humbje në javën që shkoi kundër Manchester City dhe me këtë ndeshje ka provuar të bindë skeptikët që I cilësonin skuadrat që ndeshej Chelsea si jo të nivelit të lartë.

Pas kësaj fitoreje Chelsea ruan kreun e klasifikimit me 18 pikë ndërsa Arsenal mbetet në vendin e 4 me 11 pikë. (albeu.com)


Shikoni golat:


<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/0YIy7zRaAVcVUPeUDfY1/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/gwnPmd89hkJ02Dwv1mf8/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>
Shtuar më 03/10/2010, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori