Chelsea ndjek kreun (VIDEO)
Frank Lampard
Chelsea ka shënuar fitore të lartë në udhëtim te Boltoni në Reebok Stadium me rezultat 5-1. Kjo fitopre i ka dhënë një mundësi që të ndjekë kreun e rënditjes dhe të ndjekë Cityn dhe United.

Sturridge hapi serinë e golave në minutën e 2', para se Frank Lampard 15' dhe përsëri Daniel Sturridge 26' të shënojnë për 3-0.

Lampard i dha fundin pjesës së parë me golin e tij të dytë në këtë takim dhe të katërtin për Chelean 27'.

Dedryk Boyata shënoi golin e nderit për Boltonin, kurse Frank Lampard e realizoi hat-trickun në minutën e 60'.

Me këtë fitore Chelsea mbledh plotë 16 pikë, tre më pak se Manchester United dhe Manchester City që ndajnë vendin e parë në tabelë. /albeu.com/

Shikoni golat:

name="movie" value="http://video.rutube.ru/48a458ccd5b9facbcee15e1b3b4ed1db">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">name="flashVars" value="uid=4418781">video.rutube.ru/48a458ccd5b9facbcee15e1b3b4ed1db" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="480" height="353" allowFullScreen="true" flashVars="uid=4418781">
Shtuar më 02/10/2011, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori