Chelsea në shitje? Abramovich merr vendimin
Pronari i klubi anglez Chelsea Roman Abramovich, ka përjashtuar shitjen e klubit të tij.

Megjithë problemet e tij me qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar dhe telashet e tij me pajisjen me viza – miliarderi rus mbetet i përkushtuar ndaj klubit.

Një gjë të tillë, rusi Abramovich e bëri të dituar javën e kaluar kur mbushi 53 vjet.

Sipas medias britanike "Sport Express", në prag të ditëlindjes së tij, ai deklaroi se Chelsea nuk ishte në shitje.

Në Angli, pretendohet se Abramovich kohëve të fundit kundërshtoi një ofertë nga një grup i Lindjes së Mesme për të blerë klubin.
Shtuar më 27/10/2019, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori