Chelsea nuk e do, Higuain i mbetet "në derë" Juventusit
Higuain nuk do të blihet nga Chelsea. Edhe pse klubit lodinez i është bllokuar merkato deri në qershor te 2020 blutë mund ta shtynin dhe një vit huazimin nga Juventusi por blutë me sa duket nuk i ka bundur Higuain, shkruan Albeu.com.

Kështu argjetinasi pritet të rikthehet në verë të Juventusi teksa klubi italian pritet ta shesë gjetkë, pasi nuk bën pjesë as në planet e Juventusit. Higuain ka luajtur në 21 ndeshje deri më tani me Chelsea duke shënuar vvetëm 5 gola. /albeu.com/

Shtuar më 16/05/2019, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori