Chelsea, ofertë e "çmendur" për Guardiolan
E ardhmja e Pep Guardiolas nuk është e lidhur me Manchester City-n. Pavarësisht zërave të fundit të merkatos që e lidhin ish trajnerin e Barcelonës me kampionët në fuqi të Premier League, sipas asaj që raporton ESPN, tekniku katalanas me shumë mundësi do të jetë timonieri i ri i kampionëve të Europës, Chelsea.

Presidenti rus i "Bluve" londinezë, Roman Abramoviç ka gati një superofertë për Guardiolan, në bazë të së cilës ish numri një i Barcelonës do të përfitojë 20 milionë sterlina në sezon.

Shifër kjo që mposht çdo kundërshtar të mundshëm, duke përfshirë edhe Milanin, dhe që tundon jo pak Josep Guardiolan. /albeu.com/
Shtuar më 29/10/2012, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori