Chelsea ofron 100 milionë euro për mesfushorin e Barcelonës
Chelsea është e gatshme të ofrojë plot 100 milionë euro për brazilianin e Barcelonës, Philippe Coutinho. Forma që po kalon lojtari nuk është aspak e mirë. Ai është blerë me bujë merkaton e janarit të vitit që lamë pas, por nuk ka arritur të bindë.

Sipas asaj që raporton “Express”, Chelsea ka nisur kontaktet me Barcelonën dhe hynë në “lojë” me plot 100 milionë euro. Blutë e Londrës po vuan në fazën ofensive, nuk krijon aq sa duhet dhe ky lojtar do të ishte një blerje e goditur për nevojat e Sarrit.

Nga ana tjetër është edhe Manchester United që ka shfaqur interes për brazilianin 26-vjeçar, që po e sheh veten në hijen e Dembeles tek katalanasit. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2019, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori