Chelsea ofron 40 milionë euro për Bale
Chelsea i është futur seriozisht punës për të sjellë në Stranford Bridge uellsianin e Totenham, Gareth Bale.

Sipas raportimeve të shtypit anglez, klubi i Roman Abramoviç është gati të paguajë plot 40 milionë euro për të marrë shërbimet e mëngjarashit të "Spurs".

Bale ka kontratë me Totenham deri më 2015 dhe nëse kalon tek Chelsea mund të zëvëndësojë Florent Maluda dhe ti japë fund ëndrrës së Interit për marrjen e uellsianit Bale. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2011, ora 16:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori