E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
Chelsea përgatit “dhuratë” Sarrit një mbrojtës nga Serinë A
Milan Skriniar është një pikë kyce te Interi. Për sllovakun ofertat nuk mungojnë nga shumë klube të mëdhaja. Një ndër klubet që duan shërbimet e tij është Chelsea.

Lodinezët janë gati ta transferojnë në Londër 23 vjecarin. Kjo ka deturuar blute të kërkojnë përforcime pasi rudiger dhe Gary Cahill nuk japin garanci.


Sllovaku 23-vjeçar cilësohet si një profil ideal për “Blutë” e Londrës dhe për ish-trajnerin e Napolit, me Skriniar që do të zgjidhte disa probleme në mbrojtjen e skuadrës.

Gjithashtu, ish-futbollisti i Sampdorias, pavarësisht se ka një kontratë deri në vitin 2022, është në diskutime prej kohësh me Interin për rinovimin e saj, por pa gjetur akoma marrëveshjen.

Në këtë mënyrë, Chelsea do të kërkojë të përfitojë, dhe të afrojë në ekip një prej mbrojtësve më të shumëkërkuar të Evropës.
Shtuar më 23/11/2018, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori