Chelsea piketon Christian Pulisiç në janar
Chelsea ka piketuar talnetin e Borusia Dortmund Christia Pulisic. Sipas tabloidit anglez ‘’Daily Mail’’ blutë po punojnë për ta sjellë që në merkaton e janarit.

20 vjecari nuk ka pranuar rinovimin me verdhezinjtë e cila skadon në qershor të vitit 2020.

Pulisic është pjesë e Dortmund prej 4 sezonesh dhe në gjermani konsiderohet lojtar me të ardhme te ndritur.

Ndërkohë ai deklaroi disa kohë më parë se është i hapur për një kalim të mundshëm në Premier League, por nuk citoi emrin e skuadrës me të cilën futbollisti ka dështirë të luajë.

Megjithatë për ta lënë të lirë Borusia e Dortmundit kërkon 80 milionë euro. Ndërkohë cmimi mund të ulet, pasi pas një sezoni e gjysmë Chelsea mund ta transferojë në “Stamfrod Bridge” lojtarin me parametra zero./albeu.com/

Shtuar më 17/11/2018, ora 10:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori