Chelsea shkatërron Ipswich Town-in, 7:0 (VIDEO)
Futbollistët e Chelseat, pas golit të shënuar
Futbollistët e Chelseat kanë demoluar skuadrën e Ipswich Town, duke e mundur prej 7:0, të dielën në "Stamford Brixh". Në pjesën e parë, futbollistët e Chelseat shënuan tri herë, përmes Salomon Kalou (33'), Daniel Sturridge (34') dhe autogolit të Carlos Edwards (41').

Edhe pjesa e dytë nuk ishte ndryshe nga e para, pasi Blutë vazhduan të shënojnë gola.

Nicolas Anelka shënoi në minutën e 49-të, Daniel Sturridge (52’) ndërsa Frank Lampard shënoi dy herë (78’ dhe 79’).


Shikoni golat:

<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CMupMmyO-AY?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>youtube.com/v/CMupMmyO-AY?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">
Shtuar më 09/01/2011, ora 21:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori