Chelsea "shkatërron" Sheffield United, i afrohet kreut (VIDEO)
Chelsea ka arkëtuar tri pikë të arta në shtëpi ndaj Sheffield Unitedit, duke fituar me rezultat 4- 1.

Ishin mysafirët që kaluan të parët në epërsi përmes McGoldrick që shënoi në minutën e nëntë.

Abraham në minutën e 23-të barazoi rezultatin, kurse Chilwell në minutën e 34-të kaloi vendasit për herë të parë në epërsi, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Gjatë pjesës së dytë ishte qendërmbrojtësi Thiago Silva që pas asistimit së Ziyech në minutën e 77-të realizoi golin e tretë për “Blutë”, derisa fitoren e vulosi Timo Werner në minutën e 81-të.

Pas kësaj fitore, Chelsea ngritët në pozitën e tretë me 15 pikë, një më pak se lideri Southampton, derisa Sheffield qëndron në fund me vetëm një pikë.
Shtuar më 07/11/2020, ora 20:48