Chelsea shpallet kampion (VIDEO)
Albeu.com
Në xhiron e fundit të Premier League të Anglisë, Chelsea shkatërroi Wiganin me rezultat rekord 8:0 dhe me një pikë epërsi ndaj të dytit, u shpall kampion i Anglisë.Golat për Chelsean i shënuan Drogba tre, Anelka dy, Kalou, Lampard dhe Cole nga një.

Edhe Manchester United fitoi me rezultat bindës 4:0 kundër Stoke Cityt, por kjo i mjaftoi vetëm për vendin e dytë.

Rezultatet

Arsenal - Fulham 4:0
Aston Villa – Blackburn 0:1
Bolton – Birmingham 2:1
Burnley - Tottenham 4:2
Chelsea - Wigan 8:0
Everton – Portsmouth 1:0
Hull - Liverpool 0:0
Manchester Utd – Stoke 4:0
West Ham - Manch City 1:1
Wolves - Sunderland 2:1Golat

Chelsea - Wigan 8:0Manchester Utd – Stoke 4:0


Arsenal - Fulham 4:0
Shtuar më 09/05/2010, ora 19:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori