I vihet tritoli një banese në Durrës
Chelsea-t iu bllokua merkato, Higuain rikthehet te Juventusi
FIFA vendosi sot ti bllokojë merkaton Chelsea-t deri në qershor të vitit 2020.

Por ky vendim i marë nga FIFA, ka ndikaur dhe tek blerja e Higuain.

El Pipita është i destinuar të kthehet tel Juventusi në qershor, për të kërkuar më pas një tjetër destinacion.

Pezullimi i merkatos bllokon në njëfarë mënyrë edhe lëvizje të tjera, siç mund të ishte transferimi i Hazard te Reali i Madridit, pasi londinezët nuk do të kishin mundësi për të blerë lojtarë cilësorë për të mbushur boshllëqet e krijuara. /albeu.com/

Shtuar më 22/02/2019, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori