Chelsea-United, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

CHELSEA (4-2-3-1)
Dita e sotme futbollistike në Premier League mbyllet me superndeshjen Chelsea-Manchester United. "Blutë" e Londrës kryesojnë rëdntitjen me +7 pikë nga vendi i dytë dhe një fitore përballë "Djajve të Kuq" do të thoshte më shumë afrim me titullin kampion, përcjell Portali Albeu.

Nga ana tjetër, ekipi i Van Gaal që ka 8 pikë më pak se Chelsea dhe që vjen pas fitores së madhe në derbi kundër Manchester City-t, do të kërkojnë tre pikët për tu afruar më tepër dhe për ti bërë javët e mbetura të kampionatit më emocionuese.

Chelsea-Manchester United starton në ora 18:30. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2015, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori