Chicharito do largohet nga West Ham, Pellegrini nuk e do në skuadër

Sulmuesi Chicharito Hernandez do të largohet nga Ëest Ham. 30 vjecari nuk bën pjesë në formacionin e Pellegrinit dhe është gati të largohet që në merkaton janarit, shkruan Albeu.com.


Hernandez prej fillimit të sezonit është aktivizuar vetëm 8 ndeshje duke shënuar dhe një gol. Meksikani deklaroi se dëshiron të luajë më shumë dhe të jetë protagonist me ekipin, pasi kualiteti për të siguruar një vend titullari nuk i mungon. Albeu.com.

Shtuar më 01/12/2018, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori