Chiellini: Shkojmë në Madrid për një paraqitje të mirë
Mbrojtësi i Juventusit, Georgio Chiellini e di që do të këtë përballë një kundërshtarë të madh, por thotë beson në një perfomancë pozitive të skuadrës.

“Nëse e shohim më shumë ndeshjen e parë ne kemi merituar më shumë se një barazim por ne vend të kësaj e pamë vetën dy gola më pak” tha ai për faqen zyrtare të klubit.

“Nuk po qajmë për atë çfarë ndodhi dhe do të shkojmë në Madrid me dëshirën për të luajtur një lojë të mirë. Në futboll dhe në jetë kurrë nuk e dini çfarë do të ndodh dhe ne do të shkojmë atje për një paraqitje të mirë për të treguar se ne do të jemi të rëndësishëm edhe vitin tjetër

“Ne e trajtojmë këtë ndeshje si një maratonë, jo një sprint dhe ne duhet të shkojmë me këtë gjë në kokë”, përfundoi Chiellini. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2018, ora 09:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori