CIES publikon 10 ekipet më të shtrenjta në botë
Observatori i Futbollit (CIES) ka zbuluar se cilat janë skuadrat më të shtrenjta në Evropë pas merkatos së verës. në krye të listës sigurisht janë skaudrat angleze, dhe ato spanjolle.

Untied pas një merkato të çmendur mban vendin e parë, duke kaluar dhe kampionët në fuqi të Europës, Realin. Barça nuk shkon më shumë se vendi i 4-të, ndërkohë që Juvja mban vendin e 7-të.

Ja renditja e ekipeve më të shtrenjta:

1 – MANCHESTER UNITED l 718 milionë euro
2 – REAL MADRID l 634 milionë euro
3 – MANCHESTER CITY l 611 milionë euro
4 – BARCELONA l 485 milionë euro
5 – CHELSEA l 481 milionë euro
6 – PSG l 455 milionë euro
7 – JUVENTUS l 395 milionë euro
8 – ARSENAL l 381 milionë euro
9 – BAYERN MUNICH l 357 milionë euro
10 – LIVERPOOL l 356 milionë euro
Shtuar më 03/10/2016, ora 17:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori