City-Chelsea, formacionet e mundshme
Premier League zhvillon sot një prej sfidave të saj më interesante mes Manchester City dhe Chelsea, të cilat luftojnë për një vend të dytë në kampionat duke parë shkëputjen e madhe të Manchester United. Skuadra e Mancinit ka 53 pikë dhe kërkon shkëputjen ndaj "Bluve" londinezë që kanë 49 pikë.

Skuadrat do të luajnë me formacionet e tyre më të mira, teksa Benitez ka ulur në stol Torres për ti besuar sulmin e skuadrës Demba Ba. /albeu.com/

Ja formacionet e mundshme:

MANCHESTER CITY (4-2-3-1): Hart; Clichy, Nastasic, Kompany, Zabaleta; Y. Toure, Barry; Silva, Aguero, Nasri; Dzeko.
stol: Pantilimon, Lescott, K Toure, Kolarov, Milner, Sinclair, Garcia, Tevez.
Trajner: Roberto Mancini.

CHELSEA (4-2-3-1): Cech; Azpilicueta, Luiz, Terry, Cole; Mikel, Lampard; Hazard, Mata, Ramires; Ba.
stol: Turnbull, Ivanovic, Cahill, Oscar, Moses, Marin, Torres.
Trajner: Rafa Benitez.
Shtuar më 24/02/2013, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori