City çmendet pas Mbappes, ky është plani për të marrë talentin francez
Manchester City është duke kaluar një moment të mirë në Premier League teksa ka marrë sërish vendin e parë pas barazimit të Liverpoolit me Chelsean.

Ndërsa është me mendjen te kampionati anglez, Guardiola ka edhe një plan të fshehtë për të sjellë në Angli talentin e Paris Saint Germain, Kylian Mbape.

Sipas mediave britanike Guardiola u ka thënë drejtuesve të klubit që të bëjnë të pamundurën për të sjellë në në skuadër Mbappen.

Dhe shifra që lidhet me këtë transferim është plot 200 milionë paund. Një ofertë tunduese për klubin të cilët kanë pasur së fundmi dhe preobleme me “Fair Play Financiar”.
Shtuar më 01/10/2018, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori