City fillon ta shkruajë historinë e tij, thyen rekordin e parë
Manchester City ka filluar duke e shkruar historinë e epokëssë re. Qytetarët janë skuadra e vetme pa humbje në Premier League, ku pas 17 javësh ka shënuar 16 fitore dhe vetëm një barazim.

Mbrëmë kundër Sëanseas, City shënoi fitoren e 15 radhazi duke thyer rekordinPremier League që deri më tani e mbante Arsenali.

Barazimin e vetëm këtë sezon, City e mori në javën e dytë të kampionatitkundër Evertonit. /albeu.com/
Shtuar më 14/12/2017, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori