City i "çmendur", 63 mln euro për De Brujne
De Brujne është gati për të luajtur në Premier League. Ylli belgka hyrë në “radarin” e shumë ekipeve në Evropë.

Deri tani më i interesuar mbetet Mançester Siti, i cili nuk do të humbasë kohë dhe i bën Volfsburgut një ofertë joshëse duke i dhënë 63 milionë euro.

Klubi gjerman ka deklaruar se belgu nuk preket, duket se do ta mendojë sërish shitjen e De Brujnes pasi me një shumë të tillë, mund të blejë pjesën më të madhe të lojtarëve që kërkon nga merkato verore./Albeu.com/
Shtuar më 09/08/2015, ora 15:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori