City "mbyti" Chelsean (VIDEO)
Albeu.com
Carlos Tevez është rikthyer në formacionin e parë për të shënuar dy gola dhe për të ndihmuar Manchester Cityn të shënojë fitore 4-2 ndaj Chelseat në derbin e zhvilluar në Stamford Bridge.Kjo është hera e parë në po thuajse 50 vitet e fundit që City e mposht Chelsean në të dyja ndeshjet e sezonit.

Me këtë rezultat gara në Ligën Premier bëhet edhe më interesante, me Chelsean që do të qëndrojë vetëm një pikë mbi United, dhe me Cityn që rikthehet në pozitën e katërt të tabelës.


Ja golat:

Shtuar më 28/02/2010, ora 17:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori