City mund të fitojë Premierligën
Patrick Vieira beson se nuk ka arsye pse Manchester City nuk mund të fitojë Premierligën këtë sezon. Ish-lojtari i njohur i Interit dhe i Manchester Cityt ndihet optimist për këtë sezon të klubit të Cityt në Premierligë.

Vieira, anëtar i ekzekutivit në klub ka thënë se gara për titull këtë sezon do të jetë më e hapur se kurrë më parë.

"Premierliga është më interesante tani, sepse janë gjashtë ekipe që mund të fitojnë titullin. City është i mirë aq sa United, Arsenal dhe Chelsea dhe nuk duhet të kemi frikë të themi se mund të fitojmë titullin", tha Vieira për BBC Sport.

Manchester City përfundoi i treti në sezonin e kaluar, derisa triumfoi në finalen e FA Cup kundrejt Stole City me rezultatin 1-0. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2011, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori