City, ofertë tunduese për Sergio Ramos
Sipas asaj që shkruan spanjollja "La Sexta", Manchester City dhe Real Madrid janë në tratativa për transferimin në Premier League të mbrojtësit Sergio Ramos.

Mbrojtësi spanjoll përfiton aktualisht 4,5 milionë euro në sezon me kampionët e Europës dhe ka një kontratë që skadon në vitin 2017, por "Citiziens" i ofrojnë plot 10 milionë euro në sezon nëse zgjedh të lerë Madridin.

Por sipas "La Sexta", futbollisti që erdhi nga Sevilla 10 vjet më parë për 27 milionë euro, nuk dëshiron të largohet nga "Santiago Bernabeu". /albeu.com/


Shtuar më 01/10/2014, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori