City, sherr Balotelli-Mancini (FOTO LAJM)

Ka krizë të Manchester City. Kur ke një skuadër një lojtar të tipit Mario Balotellit, të gjitha janë të pritshme.

Në stërvitjet e skuadrës para pak minutash janë kapur në dhunë trajneri Roberto Mancini me Mario Balotellin. E tëra ka filluar pas një ndërhyrje të rëndë të Balotellit ndaj Gael Clichyt.

Mancini ka reaguar me ton të lartë duke e qortuar sulmuesin italian. Balotelli ka humbur nervat, edhe ashtu të humbura duka i’u afruar Mancinit. Pas kësaj mes tyre ka ndodhur përplasja duke u kapur me njëri tjetrin.

Kanë qenë asistentët e tij ata që e kanë evituar një duel më të rëndë fizik.

Kjo është goditja më e mirë që Roberto Mancini të pranoj gabimin dhe dështimin e tij për të sjellur në skuadër një lojtar të kalibrit Balotelli. Pas këtij incidenti, shitja e Balotellit nga Manchester City është e sigurtë. /albeu.com/
Shtuar më 03/01/2013, ora 15:28
baloteli
e Enjte 3 Janar 2013, Ora 23:21
nje lojtar problematik si baloteli nuk te duhet ne skuader.qdo ekip ia ka pa sherrin atij.
andi nuzi
e Premte 4 Janar 2013, Ora 11:35
baloteli i persekutuar nga padronet e chelsit baloteli eshte talent i dhunuar
andi nuzi
e Premte 4 Janar 2013, Ora 11:47
lionel mesi nje mutacion qe perseritet nje here ne 100 vjet ne futboll . klloni mesi mund te lind vetem ne shqiperi
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori