City shkatërron Chelsean dhe merr kreun e renditjes (VIDEO)
Manchester City ka shkatërruar Chelsean me rezultatin 6-0 në "Etihad Stadium".

Ndeshja u zhvillua që në minutën e 4' me golin e Raheem Sterling.

Rezultati u dyfishua në minutën e 13' me golin e sulmuesit, Sergio Aguero.

City nuk ndalet dhe shënon mbas 6 minutash përs1%ri me golin e Agueros.

minutën e 25' Manchester City shënon edhe golin e katërt me Ilkay Gundogan.

Chelsea ishte inekzistent në pjesën e parë, vetë duke bërë 2 goditje në portë.

Në pjesën e dytë Manchester City shënon edhe dy gola të tjerë me Sergio Aguero që kompleton hat-trick dhe me Raheem Sterling.

Blutë e Londrës nuk kanë qenë asnjëherë në këtë gjendeje të mjerueshme.

Pas kësaj fitoreje Manchester City renditet në vendin e 1 me 65 pikë, ndërsa Chelsea në vendin e 6 me 50 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2019, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori