City-t i rikthehet një yll
Lajme të mira për trajnerin e Manchester City, Pep Guardiola. Ditën e sotme është rikthyer në stërvitje ylli i skuadrës, Kevin De Bryn. Mesfushori belg u dëmtuar në javën e parë të kampionatit anglez dhe dëmtimi i rëndë që pësoi u mendua se do ta linte jashtë fushave për 3 muaj, por ja që ndodhi mrekullia.

De Bryn u stërvit sot nromalisht me skuadën e qytetarëve dhe mund të luajë disa minuta në ndeshjen e champions league përballë Hoffenheim. Në rast se ish-anëtari i Ëolfsburg nuk aktivizohet të martën, atëherë do të luajë në fundjavë ndaj Liverpool në kampionat. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori