Claudio Marchisio largohet nga Juventus ?
Claudio Marchisio do të largohet nga Juventusi këtë verë për të të gjetur ndonjë skuadër që i sigruon vendin e titullarit.

Mesfushori u zbulua nga të rinjtë e Zonjës së Vjetës dhe kaloi gjithë karrierën e tij me klubin nga torino.

Këtë sezon ai ka bërë vetëm 15 paraqitje në Serie A, prej të cilëve nëntë janë nisur dhe kanë luajtur vetëm 19 minuta në Champions League.

Sipas SportMediaset, ai nuk është i kënaqur me të qenit një lojtar në stol dhe do të kërkojë të largohet nga Zonja e Vjetër këtë verë.

Marchisio nuk do të luajë për një klub tjetër italian, kështu që destinacioni i tij më i mundshëm është MLS. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori