Claudio Ranieri merr drejtimin e Fulham, rikthehet ne Premier League
Claudio Ranieri rikthet në ‘’Premier League’’ duke marë drejtimin e Fulham. Klubi nga Londra ka shkrakuar trajnerin Slavisa Jokanoviç. Lajmi është bër i ditur përmes rrjetit zyrtar Twiter.

Loja e dobët dhe 7 ndeshje humbje radhazi, kanë kanë rezultuar fatale për Serbin pas 3 vitesh te Fulham.

Tashmë klubin e merr Claudio Ranieri, i cili rikëtheht pas afro dy vitesh në Angli teksa drejtoi Leicesterin me pare duke e shpalluar kampion në vitin 2016.

Tekniku do të ketë objektiv kryesor qendrimin e FulhamPremier League. Aktualisht skuadra mban vëndin e fundit në tabelën e klasifikimit me vetëm 5 pikë pas 12 javësh kampionat./albeu.com.
Shtuar më 14/11/2018, ora 11:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori