Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Çmendet piloti, i bllokon frenat kundërshtarit teksa ecte me 230 km/h (VIDEO)
Garat e Moto2 janë përshirë në një incident ku pretagonist ishte piloti italian, Romano Fenati.

Fenati në ecje e sipër ka bërë një veprim të çmendur duke i kapur frenat kundërshtarit kur motorrat ecninn me një shpëjtësi 230 km/h.

Ky veprim i rrezikshëm që mund ti kishte kushtuar edhe jëtën të dy pilotëve nuk është lënë në vesh të shurdhët, pasi piloti italian, u përjashtua nga ajo garë dhe u dënua me dy gara të tjera pezullim.

Fenati nuk duhet lejuar më që të hipë mbi motor. Kur të kthehej në bokse, skuadra duhet t’i kishte dhënë një shkelm b… dhe ta përjashtonte përgjithmonë”, tha Cal Crutchloë. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2018, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori