Cmenduria e SuperBowl, ja cmimet marramendëse!
Finalja e madhe e Superbowl do te jetë ndër më të kushtueshmet ne historinë e NFL.

Ndikimi në ekonominë ameriakne i kësaj ndeshjeje është i jashtëzakonshëml, shkruan Albeu.com.

Të ardhurat që do të gjenerohen nga kjo ndeshjes pritet të shkojnë në 15 miliardë dollarë amerikan.

Bileta më e lirë për të parë ndeshjen në stadium kushton 2,420 dollarë ndërsa më e shtrenjta në llozhën e stadiumit dhe kushton 325,000 dollarë.

Vetëm gjatë ndeshjes pritet qe te konsumohen rreth 27 milion krahë pule.

Edhe cmimet e reklamave shënojne rekord këtë vit. Kanali televiziv CBS i cili do ta publikojë këtë vit finalen, kërkon mes 5,1 dhe 5.3 milion dollarë për transmetim të një reklame 30 sekondëshe.

finalen e Superbowl që do të zhvillohet sonte, do të përballen New England Patriots dhe Rams. /albeu.com/
Shtuar më 03/02/2019, ora 13:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori