Çmimi "Golden Boy" ja kush e përbëjnë treshen
Pëlqej
Kylian Mbappe, Gabriel Jesus dhe Ousmane Dembele janë tre finalistët për çmimin “Golgen Boy”, siç njihet ndryshe çmimi që i jepet lojtarit më të mirë të vitit, për moshën U-21.

Lojtarët që vijnë nga Manchester City, PSG dhe Barcelona, kandidojnë për këtë çmim, i cili votohet prej gazetarëve dhe do të shpallet në 23 tetor.

Vitin e kaluar, ky çmim u fitua nga portugezi Renato Sanches. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 23:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori