Conte dhe Del Bosque njëzëri: Shqipëria e rrezikshme
Shqipëria dhe Italia do të përballen me njëra-tjetrën në eliminatoret e Kupës së Botës 2018, por ndërkohë shorti rezervoi dhe një derbi në bankinë mes Contes dhe De Biasit. Strategu italian nuk ka ngurruar të flasë për "La Gazzeta dello Sport' duke lëshuar fjalët më pozitive, transmeton Albeu.

"Ata po bëjnë gjëra të mëdha, kanë mundur Francën 1-0 ,ndërsa në Genoa fituam ne, por ata ishim sh umë të organizuar. Italia mbetet superiore", us hpreh Conte.

Ndërko hë që strategu i Spanjës del Bosque vlerëson kundërshtarët, "Italia është e vështirë, Shqipëria është në rritje. I njoh Italinë, por Conte i ka ndryshuar", theksoi strategu spanjoll./Albeu.com/
Shtuar më 26/07/2015, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori