Conte e bindi Pogba me një video
"TuttoSport" në numrin e saj të djeshëm i jepte një hapësirë të konsiderueshme një prej prapaskenave më interesante të merkatos së Juventus. Bëhet fjalë për francezin Paul Pogba dhe mënyrën se si Antonio Conte u bind për ta sjellë nga Manchester United.

Në muajin prill tekniku puljez kishte takuar talentin francez duke i treguar një video të bardhezinjëve. Conte i kishte shpjeguar Pogba se si donte ta vendoste në fushën e lojës; ose përkrah ose si zëvëndësues i Andrea Pirlo.

Në përfundim të takimit mesfushori i tha "po" Juventusit dhe deri në zyrtarizimin e transferimit nuk ndryshoi asnjëherë mendje edhe pse kërkesat për të ishin të shumta. /albeu.com/

Shtuar më 22/10/2012, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori