Conte: Gabova me ndërrimin e sistemit
Pëlqej
Antonio Conte ka pranuar se ai "ka gabuar" me ndryshimet e tij taktike duke marrë një barazim 3-3 ndaj Romëve.

Megjithëse Giallorossi dominonte posedimin dhe e mbajti iniciativën, ku Blutë kishin shkuar 2-0 në "Stamford Bridge", shkruan Albeu.com.

"Përpjekjet që luajtën lojtarët ishin maksimale dhe i falënderoj ata," tha Conte.

"Ne kemi vuajtur në pjesën e parë dhe vendimi për të ndryshuar sistemin nuk u pagua, pasi i mori të gjitha garancitë tona. Ne ishim në thelb improvizuar dhe kjo tregoi, siç kemi vuajtur nën presionin e Romës.

"Ne shënuam dy gola, por ndjesia ishte gjithmonë se ne nuk ishim në kontroll të ndeshjes. Unë kam për të marrë përgjegjësi, pasi ishte vendimi im për të ndryshuar sistemin për të kompensuar mungesën e opsioneve. Kam ndryshuar pozicionin e David Luiz për të forcuar mesfushën dhe unë nuk mendoj se ka punuar, të jetë i sinqertë ".

"Nuk ka të bëjë me lëndime, por duke u përpjekur për të marrë më të mirën nga skuadra. Të njëjtët lojtarë kanë qenë duke shkuar gjithë kohën që nga fillimi i sezonit. Ne kemi tre lëndime, jo shtatë ose tetë, por është ende një situatë e jashtëzakonshme për ne.

"David Luiz kishte një problem në gjutin e tij, Bakayoko përfundoi me një problem dhe shpresoj se nuk është asgjë serioze.

"Pavarësisht nga kjo, ne kemi tërhequr me një pjesë shumë të mirë të Romës dhe unë vetëm mund të lavdëroj lojtarët e mi. Kur e ndërroni sistemin, kjo është e gjitha improvizim dhe sonte ne u improvizuam. Kjo është diçka që nuk më pëlqen, sepse preferoj organizatën dhe luftoj atë në mënyrën tonë.

"Unë duhet t'i falënderoj lojtarët e mi për përpjekjet e tyre, sepse pa këtë, ne nuk do të kishim arritur një pikë këtu." përfundoi tekniku italian. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2017, ora 23:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori