Conte i del në mbrojtje Wengerit
Pëlqej
Arsenali ka humbur në ndeshjen e parë të 1/16-të së Ligës së Kampionëve ndaj Bayern Munichut me rezultat 5-1 dhe kjo humbje ka bërë që trajneri francez të kritikohet shumë për paraqitjen e skuadrës.

Mirëpo, trajneri i ekipit rival, Antonio Conte i Chelseat, i ka dal në mbrojtje Arsene Wenger duke e cilësuar atë si ndër më të mirët në botë.

“Unë kam respekt të madh për Arsene Wenger, ai është një nga më të mirët në botë”, është shprehur fillimisht Conte.

“Mos harroni punën që ai ka bërë deri më tani”, përfundoi trajneri italian. /Albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 18:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori