Conte: Jam i zhgënjyer nga barazimi i sotëm
Në intervistën e tij Antonio Conte thotë se është i lumtur me paraqitjen e djemëve të tij, si dhe rezultati është i drejtë.

"Po, duhet të jem i sinqertë dhe të jem i zhgënjyer, por sot kemi bërë një performancë të mirë në pjesën e parë, ne ishim gjithmonë të ngurtë me topin dhe në pjesën e dytë krijuam shumë shanse.

"Pashë një reagim të mirë nga lojtarët e mi, përkundër udhëtimit të gjatë dhe pushimit të vogël për ta, por ata nuk do ta pranonin humbjen, duke krijuar shanse për një gol të dytë dhe nuk ishte e thjeshtë për të luajtur në Anfield. . "

Për golin e Willian - kaloni apo jo? "Nuk e di, nuk i kam folur atij, kemi qenë të pafat, por një barazim ishte një rezultat i mirë dhe ndoshta ne meritojmë të fitojmë në fund".

"Ne duhet të jemi të kënaqur sepse kemi shkuar në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve dhe kjo ishte loja jonë e tretë e luajtur jashtë. Ne duhet të vazhdojmë në këtë mënyrë, të kemi entuziazëm të mirë dhe të vazhdojmë të rrotullohemi, pasi është shumë e vështirë të luajmë çdo tre ditë ." u shpreh tekniku italian. /albeu.com/
Shtuar më 25/11/2017, ora 21:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori