Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Conte: "Karakteri i mirë, fryma e mirë, dëshira e mirë për të luftuar dhe për t'u përpjekur për të fituar"
Conte ishte i impresionuar me reagimin e lojtarëve të tij në atë që ai ndjeu ishte ndoshta "momenti më i keq" që kur ai mori përsipër klubin.
 

"Karakteri i mirë, fryma e mirë, dëshira e mirë për të luftuar dhe për t'u përpjekur për të fituar", tha Conte për lojtarët e tij më pas.

"Unë duhet t'i lavdëroj, sepse nuk ishte e lehtë. Kur nuk jeni përdorur për të humbur dy ndeshje në një rresht, nuk është e thjeshtë. Sot ndeshja ishte shumë e ashpër kundër një skuadre të mirë në një moment të mirë të formës me shumë besim.

"Kur ishim duke humbur 2-1 ishte një moment shumë i vështirë, ndoshta momenti më i keq për ne. Për t'u kthyer do të thotë që këta lojtarë kanë zemër të madhe dhe dëshirë të madhe për të mos pranuar humbjen.

"Kur përballeni me këtë lloj situate, e tashmja nuk është e thjeshtë, besimi nuk është i lartë për lojtarët, por për të kapërcyer këtë lloj momenti ju bën më të fortë.

"Unë dua të shoh në aspektet pozitive, sepse në dy ndeshjet e fundit kemi shënuar shtatë gola", shtoi Conte.

Ne pranuam pesë, por shënimi i shtatë është i rëndësishëm.

"Kjo ishte loja e tretë në shtatë ditë, por në pjesën e dytë ne treguam gjendje të mirë fizike. Ne kemi shtyrë shumë deri në fund dhe ne u kthyem nga një rezultat 2-1. Tani duhet të rimëkëmbehemi shumë mirë. Nesër është një ditë pushimi, atëherë përgatitemi për ndeshjen kundër Evertonit në Kupën Carabao". përfundoi Conte /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2017, ora 18:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori