Conte kërkon "muskuj" në mesfushë, Interi pikas Kessie
Interi nuk ndalet në merkato. Pas Tonalit, zikaltrit kanë si objektiv ta përforcojnë më shumë mesfushën duke u rikthyer në sulm për Franck Kessie, të cilin kanë kohë që e ndjekin.

Trajneri Conte kërkon më shumë potencë për repartin e mesit të fushës dhe 23-vjeçari i Milanit duket se është alternativa kryesore e zgjedhur nga Conte për sezonin e ardhshëm.

Por për të arritur te futbollisti zikaltrit nuk do e kenë të lehtë, pasi edhe më parë kanë parë t’u refuzohet oferta ku kishin përfshirë edhe kartonin e Gagliardinit, pasi klubi nga Milanello nuk ka aspak ndërmend të privohet nga Kessie, i cili konsiderohet i rëndësishëm për projektin e së ardhmes së kuqezinjve.
Shtuar më 07/07/2020, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori