Conte kërkon të rrëmbejë yllin e Leicesterit
Leicester City mund të humbasë një tjetër yll pas Vardy-it, i cili është shumë pranë Arsenalit. I radhës është talenti francez, Ngolo Kante.

Francezi ka qenë një ndër zbulimet e Premier Ligës këtë sezon dhe mund të shkëlqejë edhe në Europian.

Në kontratën e tij ekziston një klauzolë që e lejon të largohet për 20 milionë stërlina dhe Chelsea është gati ta paguajë. Conte duket se ka hequr dorë nga Nainggolan, duke e pasur Kante në krye të listës.
Shtuar më 05/06/2016, ora 16:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori