Conte në pritje të rezultatit të testit ndaj koronavirusit, qëndron larg skuadrës
Interi u kthye në stërvitje këtë javë, por raportohet se Antonio Conte ende po pret rezultatet e testit COVID-19, prandaj ende është larg stafit të tij. La Gazzetta dello Sport shkruan se tekniku ende nuk i është nënshtruar testit të dytë.

Numri një i stolit nuk i ka rezistuar tundimit për të parë nga afër përgatitjet, prandaj ka gjetur një cep larg futbollistëve të tij dhe po sheh procesin stërvitor. Fatmirësisht të gjithë lojtarët e Interit janë negativ dhe nuk rrezikojnë.

Serie A ka patur disa probleme, pasi janë 8 futbollistë që kanë rezultat pozitiv dhe ende nuk ka një datë rifillimi të kampionatit. Italianët do të takohen për të vendosur datën e rifillimit.
Shtuar më 09/05/2020, ora 19:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori