Conte shihet si pasuesi i Lopeteguit te Reali
Trajneri italian, Antonio Conte, po planifikon që rikthimin e tij ta bëjë në vitin 2019. Conte, së fundmi kishte nën drejtim skuadrën e Chelseat. Italiani u shkarkua nga skuadra londineze dhe tashmë është në pritje të një dëmshpërblimi.

Italiani ishte kërkuar nga klubi mbretëror edhe gjatë verës që lam pas, mirëpo zgjedhja përfundimtare ishte Julen Lopetegui, i cili nuk po kalon kohë të mira.

Madrilenët janë në dijeni se për të siguruar shërbimet e Contes, ata duhet të nisin një ofertë të majme.

Me ngecjet e Lopeteguit dhe rezultatet e dobëta në ndeshjet e fundit, duket se “Los Blancos” duhet ta rishqyrtojnë pozitën e trajnerit.
Shtuar më 11/10/2018, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori