Conte sqaron situatën Moratës në ndeshjen kundër Barcelonës
Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, është pyetur nga gazetat spanjolle për situatën e ish sulmuesit të Real Madridit. Ai ka shprehur dëshirën dhe bindjen se Morata do të luajë kundër Barcelonës.

“Ai ka një dëshirë të madhe, fokusim dhe dëshiron të luftojë që të luajë nga fillimi”.

“Për Moratan, ky është sezoni i tij i parë në karrierë si sulmues kryesor i një skuadre”.

“Në të kaluarën te Real Madrid, por edhe te Juventus, ka qenë lojtar stoli, si zëvendësuesi i parë për çdo sulmues që lëndohej”.

“Për këtë sezon, mendoj që duhet të ketë durim”.

“Jemi duke folur për një sulmues të rëndësishëm dhe që ka të ardhme te Chelsam për tani, por edhe për të ardhmen. Ai do të jetë në konkurrencë për ndeshjen me Barcelonën”, ka thënë Conte./albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori