Coronavirusi, familja Agnelli dhuron 10 milion euro
Gara e solidaritetit për të përballuar pandeminë e koronavirusit vazhdon në Itali.

Pa dyshim, familja Agnelli është ndër më të ngarkuarit, e cila ka dhënë një kontribut prej 10 milion eurosh për nevojat sociale dhe shëndetësore të Torinos dhe Piemontes.

Siç raporton Radiocor, kompanitë e Agnellit (Exor, Fca, Ferrari dhe Cnh Industrial) mbajnë kontakte të ngushta me Departamentin e Mbrojtjes Civile, për t'i ofruar vendit shërbime falas për zbulimin për të identifikuar pajisjet mjekësore dhe materialin e lidhur me shëndetin në tregjet ndërkombëtare, dhe veçanërisht shërbimet doganore të lidhura për import të shpejtë në Itali.

Përmes kompanisë me qera afatgjatë Leasys (FCA Bank), një flotë mjetesh për shpërndarjen e ushqimit dhe ilaçeve në qytetet italiane tek më nevojtarët janë vënë në dispozicion të Kryqit të Kuq Italian dhe shoqatave të tjera vullnetare. /albeu.com/


Shtuar më 17/03/2020, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori