Costacurta: Atalanta sulmoi pikat e dobëta të Liverpoolit
Legjenda e AC Milan, Alessandro Costacurta, ka reaguar pas fitores ku Atalanta mposhti Liverpoolin dhe tha se këtë e arritën duke shënjestëruar mbrojtësit anësorë të tyre, Tsimkas dhe Williams.

Atalanta fitoi me rezultat 0-2 ndaj Liverpoolit për të mbajtur gjallë shpresën për avancim më tutje në fazën e Ligës së Kampionëve.

"Ata sulmuan mbrojtësit anësorë, të cilët nuk kishin luajtur me njëri-tjetin shpesh, në fakt është ndeshja e tyre e parë që luajnë bashk. Ata (Atalanta) krijuan shumë dhe nuk lanë hapsirë për sulmuesit Salah dhe Mane, luajtën me intenzitet të ndryshëm nga loja e parë dhe nxorrën rezultat”, deklaroi Costacurta.

Përndryshe, kjo ishte humbja e parë e Liverpoolit në 137 ndeshje në Anfield në Ligën e Kampionëve dhe e para e ndonjë ekipi që fiton me diferencë më shumë se dy gola ndaj ekipit të Klopp.
Shtuar më 26/11/2020, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori