Courtois habit me deklaratën e tij
Portieri i Real Madrid, Thibaut Courtois ka habitur me deklaratën e tij. Gardiani spanjoll ka përfunduar në qendër të kritikave pasi nuk ka një përdorim të mirë të topit me këmbë. Por ka qenë vetë ish-portieri I Chelsea që ka reaguar në lidhje me këtë çështje.

"Nuk jam shumë i keq në lojën me këmbë. Nuk them se jam nga më të mirë, por edhe i keq nuki jam. Ka shumë portierë që janë më të mirë se unë, por unë nuk e konsideroj veten time amator. Po punoj shumë në këtë apekt dhe besoj se do të arrij rezultate të mira në të ardhmen. I di mirë aftësitë që zotëroj dhe kjo është një gjë shumë e mirë", tha Thibaut Courtois./albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori