Covid-19, në Itali akuzojnë: Disa skuadra kanë fshehur diçka
Covid-19 ka prekur një pjesë të mirë të ekipeve në Serie A por ky numër mund të jetë edhe më i lartë se sa janë bërë publik deri më tani.

Gaston Ramirez, mesfushori i Sampdorias, ka shumë dyshime mbi këtë pjesë:

"Sampdoria nuk ka mbajtur asgjë të fshehtë, disa skuadra të tjera po dhe nuk e kuptoj pse. Është një mungesë respekti ndaj atyre që kanë qenë transparent, ndaj atyre me të cilët kanë pasur kontakt. Të tregosh të vërtetën është një çështje shëndeti dhe etike”, u shpreh futbollisti në një intervistë për “Il Secolo XIX”.
Shtuar më 29/03/2020, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori